1. Фотограф
 2. /
 3. Блог фотографа
 4. /
 5. Які питання може...

Які питання може поставити священник перед вінчанням

Які питання може поставити священник перед вінчанням

Які питання може поставити священник. Якщо раніше вінчання було обов’язковим етапом єднання люблячих сердець, сьогодні пари найчастіше обмежуються розписом у РАГСі. Вінчання – серйозний крок, який означає, що ви на 100% впевнені у почуттях, не боїтеся відповідальності один перед одним та перед Богом. Якщо ви наважилися на цей крок, доведеться серйозно підготуватися.

Насамперед до розмови зі священником. Які питання він поставить?

 1. Чи хрестилися ви?

Нехрещеній парі відмовлять у проведенні обряду. Якщо один із них прийняв віру, а інший – ні, потрібно отримати спеціальний дозвіл на процедуру вінчання. Якщо ви належите до різних релігійних течій, такий дозвіл не потрібен. У будь-якому випадку, про всі спірні моменти треба розповісти одразу.

 1. Чи добровільно ухвалено рішення про вінчання?

Відповідайте гранично чесно. Як кажуть, «краще гірка правда, ніж гарна брехня». Тому що шлюб, який укладається під тиском, дійсним не визнається. Якщо ви розповісте, що зважилися на цей крок, щоб догодити родичам, священнослужитель не зможе призначити дату вінчання, доки не обговорить проблему і не знайде найкращий вихід.

 1. Ваше ставлення до можливого розлучення?

Звичайно, якщо ви сильно любите один одного, то таке питання напевно приведе вас до здивування. Але священик обов’язково запитає, чи розглядаєте такий розвиток подій.

 1. Чи бажаєте ви дітей і як ваше життя зміниться після їх появи?

З одного боку, бездітний шлюб за уявленнями церкви вважається «неповноцінним». З іншого боку, священнослужитель повинен переконатися, наскільки серйозні ви у своєму рішенні, а також чи готові заводити дітей та ростити їх у традиціях християнства.

 1. Коли ви хочете вінчатися?

У православ’ї проводити цей обряд можна не щодня, а в католицтві взагалі потрібна попередня підготовка. Обов’язково слід погодити дату зі священником. Адже якщо пара вирішила вінчатися, то має шанувати закони та порядки церкви.

 1. Чи були ви в шлюбі раніше?

Якщо ви вже вінчалися раніше, то повторно дати дозвіл можна за умови церковного розлучення або у випадку, якщо шлюб не було визнано. Якщо така ситуація була, то потрібно прямо сказати про це, щоб якомога раніше знайти розв’язання проблеми.

 1. Чи розписані ви в органах РАЦС?

Жоден священнослужитель не дозволить вінчання пар, які не перебувають в офіційному шлюбі. Це дуже насторожить священник, він вважатиме вас легковажною парою, тож ви офіційно не зареєстровані.
Які питання може поставити священник. Подумайте заздалегідь, що ви відповідатимете на запитання, постарайтеся врахувати всі деталі, будьте максимально щирими, і тоді важлива частина підготовки до вінчання пройде успішно.