Популярні Українські весільні обряди

Популярні Українські весільні обряди

Популярні Українські весільні обряди. Раніше через завантаженість сільськогосподарськими роботами у літній період більшість українських весіль проводилася восени. На жаль, неможливо відшукати коріння, історію багатьох українських весільних обрядів та традицій. Ця прогалина властива й іншим народностям. Що не заважає дотримуватися канонів проведення весільних заходів та шанувати старовинні традиції.

Не всім відомо про особливості обряду сватання та самої весільної церемонії в Україні. Ця процедура славиться своєю незвичністю та має безліч нюансів. Молодята не могли оселитися разом одразу ж після вінчання. Для переїзду до спільного будинку треба було спершу зіграти весілля.

Сватання

Першим кроком, що робили перед весіллям, обов’язково відправляли до будинку нареченої сватів чи професійну сваху. Сваха чи свати нареченого йшли до будинку нареченої тільки після заходу сонця. Завжди вперше давалася відмова, хоч би як хотіла наречена. За сватання, на початку розмови, ніколи не йшлося про пропозицію, хоча всім було все зрозуміло. Якщо сваха приходила вдруге протягом місяця, це означало, що пропозиція серйозно. Але і вдруге, як правило, отримувала відмову. Після цього з’являлася зазвичай тижнів за два і вже тут точно отримувала конкретну відповідь на запитання.

Рукобиття

У цьому обряді брали участь усі рідні нареченого та нареченої. Обговорювали договір про посаг, місце, де житимуть молодята і таке інше. Батько нареченого подарував батькові нареченої, і закінчувалося все це великим бенкетом. Після цього молоді вважалися просватаними і могли з’являтися у громадських місцях.

Розбивання рук

Своєрідний Рубікон – дороги назад немає, зобов’язання взяті батьками молодих, не можуть бути розірвані ними після цього обряду.

Смотрини

На оглядинах, як правило, молодих представляли всім рідним і знайомим, проте за старих часів, дуже часто наречений знайомився зі своєю половиною лише на весіллі.

Виття

Обряд цей полягає в тому, що наречена збирає своє посаг, при цьому голосить і плаче. Мета – показати, що життя в батьківському будинку було хороше. Також наречена збирає подарунки нареченому та його батькам, ці подарунки мають бути зроблені їй власноруч.

Дівич-вечір

Дівич-вечір складається з двох частин: трапеза для дорослих і гуляння для молоді Молодь, подружки нареченої ворожать і співають. Кульмінацією стає похід у лазню із подружками. Проводиться цей обряд напередодні увечері перед весіллям.

Вінчання

Популярні Українські весільні обряди Вінчання – це початок весілля. Весілля починалося у будинках молодих – у кожного з них. Наречений готував поїзд зі своїх друзів. Друзі мають бути все неодруженими. Кількість весільного поїзда залежала від фінансового стану нареченого. Перед від’їздом мати нареченого посипала молодого вівсом, який вважався знаком багатства. Після того, як поїзд забирав наречену, він прямував до церкви. Мета супроводжуючих – захищати поїзд від нечистих сил.

Весілля

Популярні Українські весільні обряди. Після церемонії у церкві відбувалися обряди захисту від нечистої сили. Для того, щоб у житті молодим легше давалися перешкоди в житті, на шляху потягу натягувалися мотузки, вставляли палиці в колеса, підкладали свиню і таке інше. Після величезної кількості обрядів і, звичайно ж, бенкету, молода сім’я готувалися до першої подружньої ночі. Новоспечену дружину вбирали в нову сорочку, свахи готували нове ліжко, дружки нареченого охороняли кімнату, де були молоді. Якщо дівчина була беззаперечною, то веселощів не було.